Európa-Ázia-Amerika za 60 minút. A prečo nie?

Naše gymnázium určite poskytuje študentom nielen vedomosti, ale aj zážitok z učenia. Deň pred Mikulášom sa o tom presvedčili naši prváci s ich angličtinárkou, RNDr. Ľudmilou Reiterovou, počas interaktívnej hodiny angličtiny Live Class.

Hodinu viedol anglický lektor Rob Dean z Leeds a spolu s nami ju v rovnakom čase absolvovali aj študenti z tureckej Ankary, Novosibirska a Voroneži v Rusku, z chorvátskeho letoviska Šibenik, v dvoch poľských mestečkách aj v Maďarsku. Počas hodiny sme sa všetci navzájom videli aj počuli, mali sme príležitosť predstaviť turisticky atraktívne miesta Slovenska a zároveň sa dozvedieť aj o iných krajinách, keďže téma bola  Our wonderful countries – Naše úžasné krajiny. Prostredníctvom videa sme sa túlali ulicami New Yorku, zavítali sme k Soche slobody, mrakodrapu Empire State Building, do Central parku a až teraz si vieme predstaviť rušný život 8-miliónového kozmopolitného veľkomesta. V debate  študenti všetkých krajín odpovedali na otázku , či by (ne)chceli navštíviť toto mesto a prečo. Z New Yorku sme sa potom preniesli do historického mesta Wroclaw v Poľsku a zoznámili sme sa s jeho naj atrakciami. Ako posledná úloha nás čakalo prepojenie s jednou zo škôl do „chatroom“. Nám pripadli žiaci z Turecka.  Navzájom sme si predstavili slovenské a turecké NAJ.

Lektor ocenil naše nadšenie aj vedomosti, čo nás určite veľmi motivovalo do ďalšieho štúdia a aj prostredníctvom takejto hodiny sme si uvedomili, že učiť sa medzinárodný dorozumievací jazyk má stále zmysel.