Jubilejný 10.študentský ples stropkovských gymnazistov opäť úspešný

Ples Gymnázia v Stropkove, ktorý ponúka svojim študentom jedinečnú príležitosť na kultivovanú zábavu, sa už stal tradíciou a v piatok 17.1.2020 sme plesali jubilejne, desiatykrát! Celý večer sa niesol v príjemnej, priateľskej až rodinnej atmosfére. Po úvodnom privítaní hlavného organizátora Mgr. Róberta Hecka sa študentom prihovorila aj zástupkyňa Mgr. Elena Vasilková a slávnostným gongom ples zahájili. Ako inak by mohol začať ples, ak nie viedenským valčíkom. Prvé prekvapenie boli taneční majstri Michaela Wittner a Wilan Hnat z Košíc, ktorí nás svojim tanečným vystúpením dostali do úžasu, a to sme ešte nevedeli, že tomuto umeniu sa budeme môcť priučiť priamo na parkete. Skúsení tanečníci nám predviedli i základné kroky charlestonu a onedlho sa nielen študenti, ale aj pedagógovia zvŕtali v rytme hudby a snažili sa napodobniť tanečné kreácie. Toto sa na plesoch bežne nedeje, a keďže ide o školský ples, študenti si nové kroky hneď zaradili do svojho tanečného repertoáru.

O pobavenie plesajúcich sa postaral ľudový rozprávač Jožko Jožka, ktorý si spontánne získal priazeň publika, keďže vo svojom vystúpení oslovoval jednotlivých hostí a vniesol netradičný pohľad na učiteľov i žiakov školy. O zábavu v podobe hudby sa postarali „parobci zo Stropkova“ – Stropkoviani a zabezpečili nielen kvalitnú zábavu, ale aj plný parket.

Ešte pred polnocou nás čakala neodmysliteľná tombola, ktorá prináša očakávanie, dramatickosť, radosť. Vo vzduchu bolo cítiť napätie pri vyhlasovaní každého jedného vylosovaného lístka, veď na plesajúcich čakal rekordný počet hodnotných cien, viac ako 80. Potešili darčekové poukážky, kozmetické balíčky, športové darčeky, kávovary, elektronika, dokonca aj LCD televízor.

Obľúbenou časťou plesu je už tradične voľba kráľa a kráľovnej plesu, ktorých si volia samotní žiaci v priebehu večera. Výsledky hlasovania študentov boli vyhlásené po polnoci a spomedzi ôsmych finalistov a ôsmych finalistiek si vo veľkej konkurencii krásnych študentiek korunku na tento rok získala ešte len prváčka Natália Sidorová z I.B a žezla kráľa plesu sa ujal Ľuboš Hmurčík z II.A.

Ďakujeme vedeniu Gymnázia v Stropkove, žiackej školskej rade pod taktovkou Mgr. Róberta Hecka, spoluorganizátorkám Mgr. Gabriele Homoľovej a Mgr. Valérii Senajovej, všetkým pedagógom a v neposlednej rade aj štedrým sponzorom (zoznam uvádzame na inom mieste). Osobitné poďakovanie patrí MUDr. Adriane Kolcunovej a pani Jane Sekeľovej za sponzorovanie kultúrnych vystúpení na našom plese.

A určite za všetkých prítomných môžem povedať, že sa už teraz tešíme na ďalší študentský ples.

Sofia Jakubová, sexta