Finančná sloboda v III. B

Dňa 28. januára sme my, žiaci III. B triedy, mali možnosť vyskúšať si hru pod názvom Finančná sloboda. Našou úlohou bolo zvládnuť a zároveň sa naučiť dobre hospodáriť s peniazmi v reálnom živote, kde sme sa stretli takmer s presnými udalosťami, ktorým raz budeme musieť čeliť aj my sami. Do hry sme vstupovali ako postavy párov, kde sme sa učili správne a efektívne zaobchádzať s peniazmi a čelili sme rôznym situáciám a problémom, s ktorými sa raz môžeme stretnúť aj v skutočnom živote. Veľmi sa nám to páčilo. Hra bola pre všetkých zábavná a určite povzbudíme aj mladších žiakov, aby aj oni mali takú možnosť vyskúšať si zahrať túto hru, aby ich raz samotný život neprekvapil ako prekvapoval dnes nás. Vďaka nadobudnutým skúsenostiam v hre sme lepšie  pripravení plniť si životné povinnosti a robiť správne finančné rozhodnutia, ktoré nám pomôžu byť finančne nezávislými.

L. Volčková, III. B