Svetobežníci

Svet sa momentálne uzatvára, brány škôl sú zatvorené tiež. Školské výlety aj exkurzie v nedohľadne a v učebnici anglického jazyka nasleduje téma Svetobežníci a cestovanie. Vyznieva to ako provokácia, však? Napriek tomu, že nám momentálna situácia nedovoľuje tráviť čas spolu v škole, snažíme sa nájsť spôsob, ako sa vzdelávať na diaľku. Vo štvrtok dňa 22.10.2020 bola naša hodina anglického jazyka už tradične netradičná. Pani učiteľka RNDr. Reiterová si pre nás pripravila prekvapenie. Pomocou videohovoru sme sa spojili Stropkov a Sydney. Spolu s Mgr. Alanom Safrankom sme rozoberali témy dopravy, cestovania, počasia, práce, životného štýlu a momentálnu pandemickú situáciu. Táto hodina bola skvelým spôsobom, ako sa postupne pripravovať na maturitnú skúšku, ale aj ďalšou príležitosťou využiť svoju angličtinu reálne v praxi.

Mgr. Alanovi Safrankovi  posielame do slnečnej Austrálie srdečné poďakovanie za čas strávený s nami. Naše virtuálne stretnutie malo uvoľnenú a priateľskú atmosféru, a preto dúfame, že nebolo posledným. Veľká vďaka patrí našej vždy ochotnej a kreatívnej pani učiteľka RNDr. Ľudmila Reiterovej za jej skvelý nápad. Nás, študentov septimy, Austrália zaujala natoľko, že tajne úfame, že bude jedným z našich ďalších školských výletov.

Martina Kopčaková a žiaci septimy