Biela pastelka v uliciach Stropkova

V piatok 21.9.2018 sa uskutočnil 17. ročník verejnej zbierky BIELA PASTELKA 2018, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Ambasádorkou tohto ročníka bola úspešná slovenská moderátorka Adela Vinczeová. Tradičným podporovateľom zbierky je i Marián Geišberg.

Žiaci Gymnázia v Stropkove i tento rok priložili ruku k dielu, a ako dobrovoľníci sa s nadšením zúčastnili tohto projektu. Tri dvojice študentov zbierali dobrovoľné finančné príspevky od Stropkovčanov pred obchodnými reťazcami Lidl, Tesco a Billa v uliciach Stropkova a v priestoroch našej školy určené pre zrakovo postihnutých.

Postrehli sme, že ľuďom v našom meste nie je téma slabozrakosti a slepoty cudzia, preto sa mnohí Stropkovčania rozhodli podporiť takto znevýhodnených ľudí. Nám gymnazistom je tento problém známy, vzhľadom na to, že mnohí z nás nosia okuliare alebo kontaktné šošovky, čiže si uvedomujú aj nárast ľudí, ktorí trpia poruchami zraku.

V deň zbierky vyšlo naozaj veľmi pekné počasie. Radi pracujeme ako dobrovoľníci, každá takáto činnosť nás obohacuje novými skúsenosťami. Užili sme si prácu s verejnosťou, aj keď nie vždy sme sa stretli len s pozitívnymi odozvami. Budeme naozaj rady, ak sa budeme môcť v budúcnosti zúčastniť podobných akcií.

Chceli by sme týmto poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť nevidiacich a slabozrakých v ich úsilí o samostatný a plnohodnotný život. Ďakujeme za Vašu spolupatričnosť J

Sofia Klebanová (III.A), Bibiána Motyková (oktáva)

Gymnázium v Stropkove