Gymnázium Stropkov

English Night (Noc angličtiny)

 

Po septembrovom vydarenom English Day prišla 22. novembra dlho očakávaná English Night. Bola to tak isto super akcia na našom gymnáziu.

Všetci, na čele s našou triednou profesorkou Belovežčíkovou, sme sa stretli v priestoroch školy večer – čo je dosť nezvyčajný čas pre študentov. Naši talentovaní hudobníci (máme ich v triede deväť) si priniesli hudobné nástroje, s ktorými zároveň otvorili túto akciu. Veď nielen vedomosťami je mladý človek živý a umenie patrí k nášmu všestrannému rozvoju rovnako. Každý zahral najprv svoju obľúbenú skladbu a potom zahrali známu anglickú vianočnú pieseň Jingle Bells a zaspievali sme si ju pod vedením našich nadaných spevákov všetci (teda, „snaha bola“, ako hovorí naša triedna).

 

Potom sme sa rozdelili do 4 skupín (náhodným vylosovaním) a začali súťažiť v rôznych aktivitách, ako napr. žmurkaná, ruky nohy, a ešte veľa ďalších. Keďže išlo o English Night, tak určite nesmeli chýbať aktivity v tomto jazyku, ako jazykolamy, polnočné dialógy, či dokonca scénky. Anglické slovo a rozhýbanie celého tela nechýbalo pri „Head and shoulders“ a „Hoki poki“ aktivitách. Mali sme aj prestávky, ktoré sme využili na doplnenie energie jedlom z domu, či objedaným cez telefón. Niektorým sa tanečné videá tak zapáčili, že si zaspievali a potancovali i cez prestávky. Smiech nechýbal celý čas, aj keď niektorým primrzol na tvári pri anglickom filme po polnoci, keďže sme si vybrali horor. Spať sa nám veľmi nechcelo, ale večierka je večierka. Žinenky, karimatky a spacáky ani zďaleka nepripomínali „teplo domova“, ale zvládli sme to a v piatok sme absolvovali celé vyučovanie.

 

Sme šťastní, že naša skvelá triedna toto celé spískala a my máme o jeden obrovský a nezabudnuteľný zážitok viac. Na túto noc na gymnáziu budeme ešte dlho spomínať s úsmevom na tvári i srdci. Dúfame, že takéto zábavné akcie sa budú konať čoraz častejšie.

Študenti I.A