Gymnazisti pri šálke čaju

Šálka čaju dokáže robiť divy. Spojiť ľudí aj vylepšiť náladu. Preto sa ruštinári na našej škole každoročne stretávajú na posedení v klubovni, ktoré voláme Čajepitie. Tento rok to bolo 17.stretnutie ruštinárov aj sympatizantov tohto jazyka. Každé Čajepitie sprevádza téma. V tomto roku sme si pripomenuli 150. výročie zostavenia periodickej tabuľky chemických prvkov významným ruským chemikom D. I. Mendelejevom. Prostredníctvom krátkeho videodokumentu sa študenti dozvedeli veľa zaujímavostí a detailov zo života a práce tohto chemika. Vypočuté a videné si mohli otestovať v krátkom kvíze. Popri skladaní puzzle – chemickej tabuľky si vychutnávali čaj i malé pohostenie. Súčasťou každého Čajepitia je aj súťaž o najkrajšiu šálku – MISS ČAŠKA. V závere vyučujúce ruštiny vyhodnotili jednotlivé súťaže a víťazov odmenili. Najkrajšiu šálku vlastní Ľubo Jenčo z 1.A a víťazom kvízu sa stali študenti oktávy. Aj tento ročník nás presvedčil, že škola nie je len o učení ale aj milých stretnutiach a dobrej nálade.

Mgr. Ingrid Zakovičová a Mgr. Jana Kasardová (vyučujúce ruského jazyka)