Gymnázium Stropkov

ONLINE DISKUSNÉ FÓRUM - EURÓPA V KLIMATICKEJ POHOTOVOSTI

 

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako globálne otepľovanie a klíma ohrozujú našu budúcnosť ? My, Sofia Jakubová( VII.SP ), Martina Kopčaková ( VII.SP ), Dominik Tadeáš Senaj ( III.A ) a Oliver Kačmár ( IV.B ) áno a z tohto dôvodu sme sa zapojili do online diskusie Európa v klimatickej pohotovosti, ktorú zorganizovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. Na diskusii sa zúčastnilo odhadom 400 poslucháčov z rôznych stredných škôl na Slovensku a na ich otázky odpovedali poslanci EP Robert Hajšel, Martin Hojsík, Ivan ŠTEFANEC, Michal Wiezik a odborníci na klimatické zmeny.  Otázky boli zodpovedané priamo alebo na paneloch   cez počítačovú či mobilnú obrazovku.

Osobne ma veľmi zaujalo porovnanie klimatickej vyspelosti a prístup všetkých kontinentov. Veľmi ma potešilo, keď som sa dozvedela, že Európa je klimaticky najvyspelejšia . 

Diskusia bola vedená v priateľskom duchu a táto atmosféra ma prinútila zmeniť názor, že klimatická problematika nie je len o číslach a prístupoch, ktoré máme zmeniť , ale je to o nás ľuďoch a našej spolupráci ako ľudstva na záchranu nášho jediného domova- Zeme .

 

Sofia Jakubová, VII.SP