Gymnázium Stropkov

Ako písať úspešné projekty

 

Pandémia zastihla snáď každú oblasť bežného života, nevynímajúc vzdelávanie. V momentálnej situácií to nie je práve ideálne, ale ako hovorí staré zlaté pravidlo : „Kto chce hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody.“ My chceme, a preto spoločne hľadáme spôsoby ako sa zlepšovať a napredovať.

 

Dňa 26. a 27. 11. 2020 sme sa zúčastnili online vzdelávania projektového manažmentu „Ako písať úspešné projekty“ organizovaného Radou mládeže Prešovského kraja. Tento seminár bol určený žiakom stredných škôl ale aj pracovníkom s mládežou. Zameriaval sa na oboznámenie účastníkov so základnými časťami projektu, na priblíženie projektovej logiky, praktické písanie projektov, ako správne čítať grantovú výzvu a na praktické tipy & triky na čo sa pri písaní projektov zamerať. Postupne sme rozobrali celý postup písania projektov, od počiatočného nápadu cez ciele projektu, aktivity a rozpočet až po záverečné hodnotenie. Zistili sme najčastejšie dôvody neúspechu a chyby, ktorým sa je treba pri písaní projektov vyvarovať. Spoznali sme mladých, ambicióznych a kreatívnych ľudí, zlepšili sme sa v tíme práci a získali ďalšie skúsenosti. 

 Opäť sme sa presvedčili, že učenie ani zďaleka nekončí za bránou školy. Ďakujeme nášmu koordinátorovi Mgr. Róbertovi Heckovi za možnosť zúčastniť sa tohto školenia. Tešíme sa, že môžeme spoločne ako žiacka školská rada zdokonaľovať a prehlbovať naše schopnosti. Veď predsa: „Kto chce hľadá spôsoby, ... “

 

                                                                                                                Martina Kopčaková a Claudia Cichá