Naši mladí matematici sa opäť činili

V pondelok 24. marca študenti II.S, III.T a IV.K opäť nezaháľali a otestovali si svoje matematické schopnosti v medzinárodnej súťaži Matematický klokan. Matematický klokan je najväčšou žiackou súťažou na svete, ašpiruje na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. K tomuto číslu už 15 rokov prispieva aj Slovensko. Hoci je počet slovenských riešiteľov z globálneho hľadiska malý, pri zohľadnení počtu obyvateľov sa nemusíme hanbiť. O to viac nás môže tešiť, že aj žiaci našej školy majú na tom svoj podiel. Sekundu reprezentovalo 10 žiakov, terciu dvaja žiaci a kvartu jeden žiak. Aj keď výsledky budú známe asi o mesiac, už teraz patrí týmto mladým matematickým nadšencom pochvala za ich elán s akým sa zapájajú do podujatí z predmetu, ktorý nepatrí medzi práve tie najpopulárnejšie.