Olympionici v angličtine

Dňa 1. decembra 2015 sa na Gymnáziu v Stropkove uskutočnilo školské kolo 26. ročníka olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ho 23 študentov od sekundy až po študentov maturitného ročníka. Zastúpených bolo päť kategórií, a to: 1A: sekunda, 1B: kvarta, 2A: 1.-2. ročník, kvinta a sexta, 2B: 3.-4. ročník a oktáva, 2C2: anglofónni žiaci, ktorých pobyt v anglicky hovoriacich krajinách alebo v inej krajine, v ktorej vyučovacím jazykom bol AJ, trval dlhšie ako dva mesiace a bol ukončený v období od školského roku 2005/2006 .

Školské kolo otvoril riaditeľ školy Ing. Slavomír Cichý. V komisii ďalej pracovali  PhDr. Tatiana Belovežčíková, Mgr. Ingrid Zakovičová a Ing. Jozef Beňo. Súťaž mala dve kolá, v prvom kole všetci absolvovali písomný test, ktorý pozostával z úloh z gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a počúvania s porozumením. Do druhého kola postúpili len traja najlepší v každej kategórii (prípadne štyria v kategórii 2A, ak išlo o rovnaký počet bodov z písomného testu). Ústna časť pozostávala z dvoch úloh: práce s obrázkami, ktoré bolo potrebné opísať alebo zostaviť z nich príbeh, a zároveň diskutovať na danú tému. Študenti sa popasovali s úlohami statočne a tu je konečné poradie:

Kat. 1A

1. miesto: Gonos Gregor, sekunda
  2. miesto: Sekeľová Kornélia, sekunda

Kat. 1B

1. miesto: Zakovičová Barbora, kvarta
  2. miesto: Patakyová Kristína, kvarta

Kat. 2A

1. miesto: Vašš Filip, I.A
  2. miesto: Šafranková Daša, II.B
  3. miesto: Ševc Lukáš, II.A

Kat. 2B